Hargen aan zee Klasse evenement Dart 18
Een van de leukste kanten van het Dart-18 klassement is dat de evenementen op veel verschillende locaties met allen hun eigen karakteristieken plaatsvinden. Een van de mooiste in mijn ogen is misschien wel Hargen aan zee in Noord Holland. De organisatie is in handen van Catamaran Club 7.2, met een clubhuis gelegen op een prachtig rustig stuk strand. Zowel op het water als achter de bar is alles goed geregeld door ontspannen vrijwilligers, waardoor er een gemoedelijke vakantiesfeer hangt.
Nadat op vrijdagavond de boten op het strand zijn gereden door een voormalig Oostenrijkse sneeuwschuiver, hebben we samen met studenten uit Rotterdam en Amsterdam bij twee gastvrije leden thuis van een biertje genoten, waarna het tijd was om af te reizen naar ons slaapadres in Anna Palowna, het ouderlijk huis van Bart.
Na een vroege wekker en een te traag ontbijt was het tijd om ons naar het strand te begeven. Daar aangekomen snel de boten opgebouwd en onze nieuwe set Huisman zeilen gehesen, die op vele jaloerse blikken konden rekenen. De bezetting van onze darts was dit weekend ons dreamteam Cleo & Thijs en daarnaast Bart & mijzelf.
De windvoorspellingen waren goed, windkracht 4 met vlaagjes, en het was de eerste twee wedstrijden dan ook lekker varen. De eerste wedstrijd werd uiteindelijk ongeldig verklaard omdat het startschip een vlagfout maakte. Vrij zuur, dit koste ons namelijk een potentieel 3e plek. Bij de tweede wedstrijd werd er wel netjes volgens procedure gestart maar hebben we matig gevaren. Het waaide heerlijk, maar hoewel we naar meer snakten moesten we naar de kant voor de pauze, die werd opgeleukt met een heerlijk thuisgemaakt rundvleessoepje met.
Na de pauze was de wind duidelijk verder aangetrokken tot een 5 met stevige golfslag, en was het tijd om ouderwets gaan raggen en bikkelen. Na wat ongewenst contact bij de start gingen we scherp van start en probeerden voor lange vrije rakken te gaan. Dit ging zeer voortvarend, tot na twee rondes de grootschoot-haak het voor gezien hield en de wedstrijd voorbij was. Na een noodreparatie konden we gelukkig zonder verdere schade en letsel de kust halen, alwaar we de schoot hebben omgewisseld en vol goede moed het water terug zijn opgegaan om hopelijk de 4e wedstrijd nog te varen. Na een paar minuten begaf echter ook een van de hangbanden het, wat het risico van overboord vallen zodanig groot maakte dat we naar de kant zijn gegaan. Dikke pech dus. Bij Cleo en Thijs ging het ook niet geheel soepel. Na een keer te zijn omgeslagen moest Thijs Cleo na een aantal minuten zout happen letterlijk uit het woeste water vissen. Bij deze spectaculaire ´pitchpole’ hadden ze ook wat averij opgelopen en moesten dus ook naar de kant. Uiteindelijk zijn alle zeilers weer veilig aan wal gekomen.
Na een gezellig avondprogramma met een voortreffelijke maaltijd en een paar biertjes zijn we afgepeigerd weer naar onze tijdelijke basis afgereisd voor een warme douche en een uitgebreide bankhang-sessie.
Toen we zondag op het strand kwamen stond er slechts een heel licht windje, en een heerlijk zonnetje. Na een uurtje uitstel was dit echter veranderd in lichte bewolking en een redelijk windje, genoeg om nog twee wedstrijden te kunnen varen. Feit wil helaas dat we niet echt lekker in de wedstrijd kwamen, we kregen onze Dart niet lekker lopend, en zakten beide wedstrijden steeds meer naar achteren in het veld. Dit was uitermate frustrerend en alleen de aanblik van het schitterende strand kon onze gedachten verzetten. Cleo en Thijs hadden twee iets soepelere wedstrijden, maar wisten helaas ook niet echt te toppen.
Ondanks onze inzet was de uitslag van dit weekend niet om over naar huis te schrijven. Omdat beide boten twee wedstrijden gemist hadden werden er kostbare punten weggegeven in het klassement. De prijs voor beste studentenboot ging (voor het eerst?) naar Orionis uit Amsterdam, gefeliciteerd mannen!
Cleo en Thijs eindigden uiteindelijk op een 11e, wij op een 16e plaats. Magertjes, maar we hadden wel een heerlijk weekend wind, zee en strand achter de rug!
Mathieu Keizer
- Login to post comments






.jpg)
